четвер, 28 серпня 2025 р.

Головна сторінка. Новини

Методичний інтенсив для заступників директорів ЗЗСО
    27 серпня 2025 року в приміщенні КУ «Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» було продовжено роботу методичного інтенсиву «Простір освітніх можливостей» для заступників директорів з навчально-виховної та виховної роботи закладів загальної середньої освіти м. Прилуки.
   Модератором заходу стала директорка центру професійного розвитку педагогічних працівників Світлана Чернякова, яка в першій частині заходу ознайомила педагогів з ключовими трансформаціями та пріоритетами освітнього процесу на 2025-2026 навчальний рік, а саме: подолання освітніх втрат, автономія вчителя та індивідуалізація навчання, цифровізація освіти та розвиток критичного мислення.

     Пріоритет «Соціально-емоційна та психологічна підтримка учасників освітнього процесу» модераторка реалізувала в рамках проведення практичної частини інтенсиву, використавши різні методики соціально-психологічної підтримки.
  В рамках заходу опрацьовано реалізацію концептуальних засад освітніх галузей та безперервного професійного зростання педагогічних працівників ЗЗСО на 2025-2030 роки; вимоги до складання календарно-тематичного планування вчителів та вимоги до проведення сучасного уроку; питання оцінювання результатів навчання здобувачів освіти та організація супервізії для педагогів.
     Обговорено питання залучення педагогів ЗЗСО міста до участі у всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2026» та Сертифікації – 2026.
   В другій частині заходу із заступниками директорів працювала консультант центру ПРПП Людмила Гапченко, яка опрацювала питання «Актуальні завдання системи виховної роботи закладу освіти в умовах воєнного стану».

     Консультант детально проаналізувала актуальні нормативно-правові документи та пріоритетні завдання виховної роботи у 2025-2026 навчальному році:
– формування безпечного освітнього середовища;
– національно-патріотичне і громадянське виховання;
– утвердження здорового способу життя;
– профілактика булінгу, протидія вербуванню, домашньому насильству, кримінальним правопорушенням;
– впровадження принципів гендерної рівності відповідно до Стратегії гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року;
– створення умов для самореалізації здобувачів освіти відповідно до їхніх здібностей і потреб.
       При обговоренні велика увага була приділена питанню виховної роботи класних керівників, адже вони виконують низку функцій, які забезпечують ефективність виховного процесу, і є організаторами, які об'єднують виховні зусилля вчителів, здобувачів освіти, їхніх батьків.
      До участі в методичному інтенсиві долучилася Леся Сайко, головний спеціаліст управління освіти Прилуцької міської ради, яка наголосила на особливостях викладання предмету «ЗАХИСТ УКРАЇНИ» в 10-11 класах в новому 2025-2026 навчальному році; розкрила зміст методичних рекомендацій МОН України щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні та зміст постанови КМУ щодо питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у 2025 році.

      Також представники адміністрації ЗЗСО детально розібрали з пані Лесею структуру нового навчального року та внесення актуальних даних про контингент учнів та форми навчання до ПАК АІКОМ.
    Учасники заходу отримали від працівників центру професійного розвитку презентаційні матеріали з тем, які обговорювалися, та чек-лист для керівництва ЗЗСО із повною нормативно-правовою базою на 2025-2026 навчальний рік.
      Під кінець методичного інтенсиву, коли модератор проводила рефлексійну хвилинку, педагоги обмінювалися обіймами та бажали один одному успішного, плідного та мирного нового навчального року, сповненого новими здобутками, цікавими ідеями, взаєморозумінням та вірою у світле майбутнє України!






Немає коментарів:

Дописати коментар