Педагогічний апгрейд «Самооцінювання та взаємооцінювання учнів»
Сучасні орієнтири НУШ, нові державні стандарти вимагають нових підходів не лише до організації освітнього процесу, але й до оцінювання навчальних досягнень учнів. Сьогодні увага наших освітян, особливо тих, хто працює в 5-8 класах, зосереджена на питаннях формувального оцінювання. Саме в ньому вбачається стратегія підвищення рівня навчальних досягнень учнів.
25.09.2025 року на запит адміністрації Прилуцької гімназії №14 був проведений педагогічний апгрейд «Самооцінювання та взаємооцінювання учнів», який підготувала та провела консультант КУ «Прилуцький центр ПРПП» Людмила Гапченко.
Під час фахової зустрічі вчителі мали нагоду поглибити знання про формувальне оцінювання, збагатитися його новітніми методами й техніками. Консультант обговорила з учасниками заходу основні аспекти оцінювання навчальних результатів здобувачів освіти; зауважила, що оцінювання має бути спрямоване не на визначення того, що учні не знають, чи не вміють, а на виявлення того, що знають та вміють; опрацювала з педагогами різні види технік та інструменти самооцінювання та взаємооцінювання учнів.
Під час фахової зустрічі вчителі мали нагоду поглибити знання про формувальне оцінювання, збагатитися його новітніми методами й техніками. Консультант обговорила з учасниками заходу основні аспекти оцінювання навчальних результатів здобувачів освіти; зауважила, що оцінювання має бути спрямоване не на визначення того, що учні не знають, чи не вміють, а на виявлення того, що знають та вміють; опрацювала з педагогами різні види технік та інструменти самооцінювання та взаємооцінювання учнів.
У ході активного обговорення традиційного й формувального оцінювання педагоги визначили, що традиційне фокусується на підсумковому результаті, тоді як формувальне - на процесі; змінюється роль вчителя: у традиційному оцінюванні вчитель переважно є «контролером», а у формувальному - партнером і наставником; традиційне оцінювання часто має оціночний характер, а формувальне - діє як зворотний зв’язок, підказка, що надихає до подальших кроків. Особлива увага була зосереджена на ролі вчителя у формувальному оцінюванні. Вчителі дійшли висновку, що формувальне оцінювання змінює не лише учнів, а й самого вчителя – робить його мобільнішим, уважнішим до потреб дітей і більш відкритим до зворотного зв’язку, що використання формувального оцінювання вимагає більше часу на підготовку уроку, а також ресурсів вчителя на оцінювання учнів, адже треба пояснювати їхні невдачі та успіхи. Та якщо впроваджувати формувальне оцінювання поступово й системно, результати не забаряться.
Сподіваємося, що отримані знання стануть в нагоді педагогам для впровадження більш гуманного, гнучкого й ефективного оцінювання, яке розкриває потенціал кожного учня.
Прилуцький ЦПРПП дякує ЗСУ за можливість проведення заходу в режимі офлайн, а адміністрації та колективу Прилуцької гімназії №14 за співпрацю та довіру! Миру! Сили та наснаги!


Немає коментарів:
Дописати коментар