вівторок, 30 грудня 2025 р.

Головна сторінка. Новини

Психологічний інтерактив 
«Вдячність за прожитий рік.
Арт-простір як ресурсна територія для руху вперед»

Уже традиційно, коли відбувається перехід зі старого року в рік новий, учасники професійних спільнот фахівців психологічної служби закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти м. Прилуки зустрічаються, щоб здійснити рефлексію – щиро та відверто поговорити, що відбувалося протягом року і до чого готові у майбутньому.

Психолог КУ «Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» Прилуцької міської ради Ірина Огорілко 25 та 29 грудня 2025 року провела для практичних психологів та соціальних педагогів психологічний інтерактив «Вдячність за прожитий рік. Арт-простір як ресурсна територія для руху вперед».

На Різдво зустрічалися практичні психологи ЗДО, а в останній понеділок року – фахівці психологічної служби ЗЗСО та ЦТДЮ.

Розпочиналися зустрічі з «магічних слів» – для учасниць це були саме ті слова, які надають силу та ресурс.
Професійні спільноти фахівців психологічної служби – це не просто формальні об’єднання, це простір, де можна черпати енергію, отримати професійну та психологічну підтримку, поділитися своїми позитивними практиками. Саме про це була вправа «Німий малюнок «Цінності нашої спільноти»». Працювали парами: обирали цінності спільнот, малювали їх по черзі без слів, міміки та жестів, доповнюючи одне одного. Робили загальний малюнок «Цінності нашої спільноти».

За допомогою методики «Лють, сум, щастя, сила» звільнялися від того, що гнітило у 2025 році, та вивільняли місце для того, що буде рухати та підтримувати у 2026 році.

Малювали «Ресурсний щит», аналізуючи джерела внутрішньої та зовнішньої підтримки.
Згадували позитивні моменти визначеного часового проміжку 2025 року. Продовжували виконання цієї вправи, використовуючи набір метафоричних асоціативних карток «Dessert».

Створювали візуалізацію на тему «Світ, в якому я хочу жити» – професійна реалізація, родинні стосунки, особистий простір існування, особистісний розвиток.

Зустрічі були емоційно позитивними, щирими, ресурсними, надихаючими. Говорили про усе, що накопичилося і що повинно було вивільнитися через малювання, асоціації, образи.
Психолог центру ПРПП Ірина Огорілко щиро дякує директорці гімназії № 10 Галині Шевченко та практичному психологу Марині Мельник за можливість провести 29 грудня психологічний інтерактив в Центрі ментального здоров’я «Ми – разом!», який створений в гімназії саме для таких заходів, де повинен бути комфорт та безпековий захист.

Немає коментарів:

Дописати коментар