середа, 28 січня 2026 р.

Головна сторінка. Новини

Плюси та мінуси оцінювання учнів за групами результатів

27 січня 2026 року на базі Прилуцької гімназії № 3 імені Сергія Гордійовича Шовкуна за участі директора Прилуцького центру професійного розвитку Світлани Чернякової відбувся навчально-методичний семінар «Основні вимоги до оцінювання здобувачів освіти в 5‒8 класах НУШ».

Дану тематику педагоги гімназії обрали не випадково, так як у концепції НУШ та Держстандарті базової середньої освіти змінюється фокус уваги з отримання знань учнів на результати, яких вдалося їм набути в процесі навчання, виховання та розвитку. Такий підхід потребує нових методик, нових інструментів, нового компетентнісно-орієнтованого підходу та реалізації всіх дев’яти функцій оцінювання.

Отже, спираючись на особистий досвід, нові рекомендації та критерії щодо оцінювання, учасники семінару дискутували та шукали відповіді на питання:

- як спланувати оцінювання так, щоб воно допомагало учням вчитися;
- які стратегії формувального оцінювання працюють найкраще;
- які методи та форми оцінювання слід обирати відповідно до вікових особливостей учнів та особливостей змісту навчального предмета;
- які види навчальної діяльності за групами результатів обрати для різних освітніх галузей та інші.

Педагогічні працівники поповнили свій професійний кейс методикою укладання компетентнісно-орієнтованого завдання, встановили зв’язок між знаннями й компетентнісно-орієнтованими завданнями та усвідомили їх роль в освітньому процесі.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників висловлює окрему подяку директору гімназії № 3 Віктору Кошмару за виявлену ініціативу з проведення цього заходу та замовлення освітніх послуг центру ПРПП.

Даний захід ще раз підтвердив: сучасний учитель – це постійний розвиток, співпраця й готовність до змін заради якісної освіти наших дітей.

Немає коментарів:

Дописати коментар