«Штучний інтелект: технології, що формують майбутнє»
27 січня 2026 року Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників спільно із кафедрою природничо-математичних дисциплін та інформаційних технологій в освіті Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського провели вебінар «Штучний інтелект в освіті – можливість, виклик чи загроза?» для педагогічних працівників Прилуцьких ліцеїв № 1 та № 5.
Модератори заходу директорка Центру Світлана Чернякова та Наталія Шаховніна, завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційних технологій, кандидат педагогічних наук, доцент, наголосили на актуальності даної сфери та зазначили, що «Штучний Інтелект» – це технологія майбутнього, здатна зробити революцію в освіті, тому педагоги повинні підвищувати свою інформаційно-цифрову компетентність та професійний розвиток із цієї тематики.
Навчання для педагогів провів Валерій Ракута, старший викладач кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційних технологій, який ознайомив педагогів із вимогами щодо написання промтів, тобто текстових команд або інструкцій для штучного інтелекту; продемонстрував, як за допомогою чату GPT можна створити методичний посібник або конспект уроку, збираючи та аналізуючи інформацію та джерела; а також, на запит слухачів, згенерував зображення за допомогою потужної мультимодальної системи штучного інтелекту від Google Gemini.
Учасники вебінару розширили свої знання щодо особливостей використання штучного інтелекту, отримали інформацію про можливості програм, створених на основі штучного інтелекту, та поради зі створення і використання освітнього контенту за допомогою ШІ.
Прилуцький центр ПРПП щиро дякує директору Прилуцького ліцею № 1 імені Г. Вороного Олені Рогальовій за ініціативу щодо проведення даного заходу, директору Прилуцького ліцею № 5 імені В.А. Затолокіна Юлії Зімбалевській – за підтримку цієї ініціативи, Наталії Шаховніній, завідувачу кафедри ПМД та ІКТ в освіті, – за організацію проведення вебінару, Валерію Ракуті, старшому викладачу кафедри ПМД та ІКТ в освіті, – за змістовно проведене навчання та спілкування з педагогами м. Прилуки.







Немає коментарів:
Дописати коментар